Co jest wyznacznikiem wartości Bitcoina?

Co jest wyznacznikiem wartości Bitcoina?

Krypto waluta Bitcoin to nic innego jak wirtualna waluta, która stwarza możliwości nieograniczonego zarobku na poziomie nawet kilkuset procent w skali roku. Inwestując w wirtualne waluty, można również szybko stracić, ponieważ wysokie wahania odbywają się w obu kierunkach. Brak jakichkolwiek czynników ekonomicznych, które mogłyby mieć wpływ na wartość krypto walut, coraz bardziej wyraźnie pokazuje, co jest realnym wyznacznikiem wartości Bitcoina.

Inwestycja w bitcoin – czy warto?

Wysoki kurs spowodowany jest głównie dużym zapotrzebowaniem, które wynika z chęci osiągania wysokich zysków w szybkim czasie. Inwestorzy lokują pieniądze w Bitcoinie nie dlatego, że jest to coś wartego takich działań, a dlatego że mogą szybko i dużo zarobić. Wielu inwestorów tak naprawdę nie wie, w co inwestuje swoje pieniądze i na czym to wszystko polega. Wartość, jaka widnieje przy tokenie to głównie stan umysłu, który polega na budowaniu wartości na podstawie popularność. Im bardziej coś jest popularne, tym bardziej staje się to kuszące, że jeżeli wszyscy w to wchodzą, to na warto w inwestować. Przykładem głupoty ludzkiej, która polegała głównie na wierze w szybki zysk, było Amber Gold. Chęć osiągania wysokich zysków skusiła ludzi do zainwestowania oszczędności, ponieważ wierzyli, że skoro wszyscy w to wierzą, to nie ma powodu, aby się do tego nie przyłączyć. Podobnie jest z Bitcoinem, który dla wielu ludzi stał się religią, która nie ma żadnych historycznych podstaw swojego istnienia. Wiara w szybkie zyski i wysoki kurs jest jak wiara w obietnice, które mogą nigdy się nie spełnić, ale są bardzo atrakcyjne i dają nadzieje na wspaniałe jutru.

Bitcoin – naiwność ludzka?

Im więcej osób wierzy w to, że można zostać milionerem w kilka miesięcy, tym bardziej taka bajka nabiera urojonej wiarygodności w oczach kolejnych inwestorów. Wyznacznikiem wartości tokenów jest także obietnica czegoś, co dawniej wydawało się kompletnie nierealne. W dzisiejszych czasach to wysokie liczby i obietnice są wyznacznikiem wartości inwestycji, a nie realnie rynkowe. Mało kogo interesuje zarabianie na poziomie 5% w skali roku, co skłania wiele osób do inwestowania w coś, co pozbawione jest logiki, a opiera się głównie na wierze i popularności społecznej. Jak pokazuje historia w ciągu ostatnich 20 lat, pojawiały się i znikały firmy oferujące genialne możliwości inwestycyjne gwarantujące szybkie bogactwo i dostatnie życie. Żadna z nich nie spełniła swoich obietnic, a jedynie oszukała inwestorów. Wartość Bitcoina, którą wyznaczają nastroje społeczne i nic poza tym, może szybko spaść do poziomu zerowego, jeśli zacznie stopniowo tracić wyznawców. Duża korekta kursu oraz regulacje podatkowe pokazały, że coś, co wydawało się piękne, przestało takie być, co odzwierciedla aktualny kurs. Dlaczego skoro jest to taka genialna możliwość pomnażania kapitału to dlaczego po kilku słabszych informacjach nastroje inwestorów się pogorszyły? Dlaczego informacje o problemach kopalni krypto walut mają taki duży wpływ na tak genialnym biznes, który ma zmienić świat i powiększać majątek inwestorów? Na to pytanie powinni odpowiedzieć sobie wszyscy, którzy zastanawiają się, co jest realnym wyznacznikiem kursu Bitcoina.

Dodaj komentarz