Czy na Bitcoinie można jeszcze zarobić?

Czy na Bitcoinie można jeszcze zarobić?

Obserwując kurs Bitcoina, można zauważyć, że od czasu pęknięcie bańki spekulacyjnej kurs sztywno trzyma się na stałym poziomie i pomału zaczyna staczać się w dół. Po niewielkim odbiciu nie ma już śladu. Inwestorzy, którzy ulokowali pieniądze w krypto walutach, nie mogą spać spokojnie. Mimo że krypto waluty są czymś nowym i jeszcze nieznanym dużej części społeczeństwa, to znajdują się już osoby, które zaczynają psuć rynek, oferują genialne inwestycje ze stopa zwrotu na poziomie 100%. Firmy takie próbują wykorzystać wysokie zainteresowanie tematem i dobrze na tym zarobić. Niestety przedsięwzięcia takie nie pozwalają branży rozwinąć się na dobre. Nie wpływa to na zainteresowanie krypto walutami, a wręcz przeciwnie zniechęca ludzi do tematu.

Bitcoin – lepsze jutro

Bitcoin miał być cyfrową walutą, która będzie wyjątkowa i jedyna. Wielu ekspertów uważało, że zmieni świat na lepsze i doprowadzi i będzie szansą dla wielu biednych Państw na rozwój. Rzeczywistość okazała się zupełni inna i Bitcoin stał się okazją do szybkiego pomnażania pieniędzy. Mało kto kupował Bitcoina z myślą o lokacie swoich pieniędzy. Najbardziej popularna cyfrowa waluta okazała się spekulacyjna, co sprawia, że poważni inwestorzy dysponujący dużym kapitałem nie chcą inwestować swoich pieniędzy w tego typu przedsięwzięcia. Brak regulacji rynkowych oraz jakichkolwiek czynników ekonomicznych, na podstawie których można by było szacować wartość, to kolejny element, który skutecznie odstrasza poważny biznes. To czy na bitcoinie da się jeszcze zarobić i jakich wzrostów można się spodziewać, jest zagadką. Nie istnieją żadne instrumenty, które umożliwiłyby prognozowanie kursu w przyszłości.

Kryptowaluta a regulacja prawna

Wartość walut cyfrowych zależna jest od nastrojów, jakie panują wśród inwestorów, a nie na podstawie jakichkolwiek sygnałów z gospodarki. Reakcje o kupnie lub sprzedaży uzależnione są od ilości pozytywnych bądź negatywnych informacji, jakie pojawiają się w mediach. Jeśli niewiele się pisze o Bitcoinie, to część osób może uznać, że temat przestaje być atrakcyjny pod względem inwestycyjnym i nie ma, warto kupować. Stabilność krypto walut a w szczególności Bitcoina zapewniłyby regulacje prawne. Brak konkretnych rozwiązań prawnych sprawił, że na rynku zapanował chaos. Nikt nie wie jak rozliczać zyski uzyskiwanie z krypto walut, a banki wypowiadają umowy na prowadzenie kont bankowym, jeśli widzą, że wpływy pochodzą z handlu krypto walutami. Duże problemy mają także giełdy krypto walut. Największym hamulcem wzrostów są ostrzeżenia Komisji Nadzoru Finansowego, która przestrzega przed inwestowaniem w krypto waluty, ponieważ firmy, które oferują takie inwestycje, to piramidy finansowe. Wiele spektakularnych upadków firm, które oferowały możliwość stopy zwrotu na wysokim poziomie, nauczyły ludzie, że warto słuchać KNF. Istotnym problemem jest także brak debaty między narodowej nad próbą stworzenie międzynarodowych regulacji, które zapanowałyby na międzynarodowym chaosie polegającym na wielu różnych regulacjach prawnych lub ich braku. Tak naprawdę nie wiadomo jak podchodzić do tematu inwestowania w krypto waluty i jaką przyszłość je czeka. Do czasów prowadzenia jakichkolwiek regulacji prawnych zapewne kurs będzie dynamicznie się zmieniał i wzbudzał wiele wątpliwości czy warto inwestować w Bitcoiny, czy też nie.

Dodaj komentarz