Czy pozycjonowanie stron www jest komukolwiek potrzebne?

Czy pozycjonowanie stron www jest komukolwiek potrzebne?

Pozycjonowanie stron www to obecnie najtańsza i najskuteczniejsza forma reklamy, która pozwala docierać do szerokiego grona potencjalnych klientów. Niestety coraz częściej pozycjonowanie stron www traktowane jest przez niektóre firmy jako coś, co fajnie brzmi, lecz nie zawsze przynosi zakładany efekt. Jeśli coś, za co się płaci, nie przynosi efektów sprzedażowych, to po co z tego korzystać? To pytanie zadają sobie firmy, które nie do końca są zadowolone z osiąganych efektów.

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron www jest czymś, co jest potrzebne każdemu właścicielowi strony www. Jest to oczywiście proces, który wymaga pracy oraz odpowiedniego czasu. Aby stron www spełniała swoją funkcję, powinna być w jakiś sposób widoczna w Internecie. Jeśli stron www nie jest widoczna, to w ogóle nie jest potrzebna. Strona www, o której nikt nie wie, jest jak zakład fryzjerski, o którym wiedzą tylko osoby mieszkające lub przebywające w pobliżu. Osoby, które pozycjonują swoją stronę www dość często, nie osiągają takiego ruchu, jak im obiecywano. Mało kto wypełnia formularz na stronie, co przekłada się na brak klientów. Firma taka rezygnuje z usługi i wyrabia sobie na jej temat negatywne zdanie. Biorąc pod uwagę, że większość ludzi szuka produktów lub usług w Internecie, to brak obecności w wyszukiwarce Google skazuje firmę na niepowodzenie. Niestety pozycjonowanie stron www niektórym ludziom kojarzy się z szybkim efektem i możliwością pozyskania wielu klientów w szybki sposób. Niestety nie wygląda to tak różowo z racji tego, że pozycjonowanie jest taką samą reklamą jak bilbord czy reklama w telewizji. To, że jesteśmy widoczni na bilbordzie i każdego dnia naszą reklamę widzi kilka tysięcy ludzi, to nie znaczy, że każdy z nich skorzysta.

Formy reklamy firm w Internecie

Pozycjonowanie pozwala na odnalezienie naszej firmy w Internecie w momencie, kiedy ktoś szuka usługi lub produktu. Bez pozycjonowania swojej strony www nie ma większych możliwości pokazania się szerszej grupie odbiorców bez ponoszenia wysokich kosztów. Można oczywiście korzystać z wielu innych form reklamy Internetowej, lecz nie są już tak tanie, jak pozycjonowanie. Kampanie linków sponsorowanych Adwords przynoszą najszybszy efekt, lecz chwilowy. Po wyczerpaniu budżetu ślad po naszej stronie zanika całkowicie. Aby pokazać się znowu, należy posiadać budżet. Adwords jest bardzo dobrą formą reklamy dla firm, które posiadają produkt lub usługi typowo sezonowe. Pozycjonowanie stron www pozwala dotrzeć np.: do 50 tys. użytkowników Internetu miesięcznie, płacąc za to miesięcznie np.: 1000zł miesięcznie. Za taką kwotę nie ma większych szans, aby wykupić bilbord czy reklamę na telebimie np.: w Warszawie lub Wrocławiu. Pozycjonowanie wykonane w sposób prawidłowy pozwala zbudować pozycję strony www, która będzie przez kilka lub kilkanaście miesięcy stabilna. Pozycjonowanie bez pomysłu oraz odpowiednich miejsc, gdzie można zamieścić wartościowy link, nie daje trwałych efektów. Przykładem mogą być działania firmy polegające na szybkim szukaniu miejsc do linkowania lub kupowaniu linków w momencie, kiedy pojawia się klient. Linki takie są słabe, dodawane są w miejsca, których nikt nie odwiedza lub bardzo szybko znikają z sieci. Pozycjonowanie takie może faktycznie nie przynieść założonego celu. Pozycjonowanie stron www jest usługą, która sprawdza się tylko wtedy kiedy wykonywana jest przez profesjonalistów, a nie osoby, które chcą zarobić szybkie i łatwe pieniądze, nie mają wiedzy oraz doświadczenia.

Dodaj komentarz