Czy samochody na prąd rzeczywiście oczyszczą środowisko?

Czy samochody na prąd rzeczywiście oczyszczą środowisko?

Samochody elektryczne mają być rozwiązaniem na pogłębiające się problemy z coraz brudniejszym powietrzem. Zanieczyszczone środowisko sprawia, że dochodzi do coraz bardziej gwałtownych zjawisk atmosferycznych, które powodują wiele zniszczeń. Dzisiaj po ulicach wielu miast na świecie jeżdżą miliony samochodów zasilanych paliwami pochodzącymi z ropy. Im więcej samochodów na świecie tym większe zapotrzebowanie na paliwa. W Polsce na 1000 mieszkańców przypadka około 600 samochodów. Jest to dużo więcej niż w większości krajów Europy.

Sposób na poprawę jakości powietrza w Polsce

Polska odnotowuje największy przyrost samochodów w Europie, co automatycznie przekłada się na jakość powietrza. W Polsce średnia wieku samochodu to 10 lat. Pojazdy te emitują ogromne ilości spalin, które wdychamy każdego dnia. Najbardziej zauważalne jest to w Warszawie czy w Krakowie gdzie zimą normy spalin w powietrzu przekraczają normę kilkanaście razy. Samochody elektryczne mają być sposobem na ratowanie ziemi przez zniszczeniem. Dalsze zaniechanie w tej sprawie mogłoby doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zanim samochody elektryczne w Polsce na stałe zagoszczą na parkingach, to minie wiele lat. Mało kogo będzie stać na zakup samochodu elektrycznego, którego ceny są bardzo wysokie. Czyste powietrze w Warszawie czy Krakowie jest wynikiem pozwolenia ze strony władz na przywożenie do Polski złomu, który w krajach Europy Zachodniej nie mógłby już jeździć po ulicach. W Polsce nie ma żadnych norm co do emisji spalin, a samochód musi być jedynie sprawny technicznie. Brak produkcji samochodów spalinowych zmieni sytuację na Polskich drogach i z czasem będzie jeździć po nich coraz mnie samochodów, co sprawi, że przestaniemy być śmietnikiem Europy.

Akcyza na paliwa

Mniej samochodów na ulicach będzie dużym uszczerbkiem dla Polskiej gospodarki, która generuje wysokie podatki z akcyzy na paliwa. Elektryczne samochody zmuszą samorządy do przesuwania środków na inwestycje komunikacyjne. W dużych miastach mniejsza liczba aut na ulicach, spowodują przepełnienie komunikacji miejskiej, która i tak pęka w szwach. Samochody elektryczne bez wątpienia sprawią, że zaczniemy żyć w czystszym Państwie. Nowe technologie z roku na rok sprawiają, że ludzie nie są już tak potrzebnie, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj wiele czynności wykonują roboty lub inteligentne urządzenia. Czyste powietrze w Polsce dzięki samochodom elektrycznym może mieć swoją cenę w osłabieniu gospodarki coraz wyższymi cenami energii. Prąd w hurcie jest coraz droższy, co zaczyna sprawiać kłopoty dużym firmom i samorządom, które potrzebują jej coraz więcej. Samochody, które nie będą emitować szkodliwych spalin do atmosfery oraz energia ze źródeł odnawialnych to jedyny ratunek dla coraz bardziej zniszczonej ziemi. Rozwinięte kraje na świecie już dawno zrozumiały, że upieranie się przy swoich tezach, że nie ma żadnego globalnego ocieplenia, zaczynają inwestować w Elektro mobilność oraz odnawialne źródła energii.

Pozytywne strony samochodów elektrycznych

Połączenie jednego oraz drugiego zapewni ludzkości życie na czystej planecie w zgodzie z naturą. Zmiana samochodów spalinowych na elektryczne stanie się faktem w momencie, kiedy całkowicie zaprzestanie się produkcję samochodów spalinowych. W Polsce nie ma żadnych rodzimych producentów samochodów, co nie da nam wyboru i będziemy musieli się dostosować, przesiadając się do samochodów elektrycznych, na które będzie stać tylko nielicznych i samochód stanie się towarem luksusowym dla zamożnych osób.

Dodaj komentarz