Dlaczego po pierwszym roku upada aż 30% nowo powstałych firm w Polsce?

Dlaczego po pierwszym roku upada aż 30% nowo powstałych firm w Polsce?

Własna działalność gospodarcza, która będzie przynosiła dochody na dobrym poziomie to marzenie każdego człowieka. Chyba każdemu marzy się praca o dowolnej porze dnia i roku bez konieczności proszenia szefa o urlop czy wolny dzień na opiekę nad dzieckiem. Wielu młodych ludzi chcących egzystować na wyższym poziomie, decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Własna firma kojarzy się wielu ludziom jako możliwość zarobienia większych pieniędzy niż na etacie, bez konieczności ciężkiej pracy.

Błędy początkujących przedsiębiorców

Rzeczywistość niestety dla 30% nowych firm jest okrutna i dość szybko pokazuje, że własnych biznes to praca po 14 godzin dziennie bez urlopów czy wakacji. Wiele nowopowstałych firm na samym początku popełnia ten sam błąd, czyli podejmowanie próby konkurowania z większymi oraz bardziej znanymi podmiotami, które cieszą się zaufaniem klientów. Drugim błędem, jaki popełniany jest przez nowopowstałe firmy to brak porządnej reklamy oraz jej powtarzalności. Jednym z najważniejszych błędów, jakie popełniają nowi przedsiębiorcy, jest ustalanie priorytetów, jeśli chodzi o wydatki. W pierwszej kolejności pieniądze są wydawane na elementy ułatwiające prowadzenie działalności niż na elementy, która powinny zapewnić jego rozwój. W początkowych fazach rozwoju biznesu ważne jest, aby budować rezerwy finansowa w przypadku występowania zysków. Wydawanie wszystkich pieniędzy, jakie firma zarobiła może dość szybko pozbawić ją płynności. W przypadku spółek akcyjnych gromadzony jest kapitał zapasowy, który pozwala na ewentualnie pokrycie strat, jakie powstają.

Najważniejsze czynniki wpływające na rozwój działalności

W przypadku działalności gospodarczej nie ma konieczności gromadzenia takiego kapitału. Jeśli chcemy, aby działalność miała szanse na jakikolwiek rozwój, to ważne jest, aby wyposażyć ją w stronę www. Nie ważne czy prowadzimy działalność w małym mieście, czy w dużym to ważne jest, aby klienci mogli sami Cię znaleźć jak będzie, jeśli będzie taka potrzeba. Prowadzenie działalności w taki sposób, aby przyniosło to jakiś efekt, wymaga ciągłego dokształcania. Brak wiedzy na niektóre tematy sprawia, że człowiek zaczyna tłumaczyć sobie pewne rzeczy w sposób wygodny dla siebie, lecz niezgodny z rzeczywistością. Wiele nowych firm nie chce inwestować w promocje swojej działalności. Uważają, że są ważniejsze sprawy np.: wygodny fotel w biurze czy porządny ekspres do kawy. Podejście takie doprowadza do sytuacji, w których z braku klientów musimy wyrejestrować działalność. Współczesne podejście do prowadzenia biznesu w Polsce ogranicza się głównie do czekania na klienta zamiast jego poszukiwanie. W każdej dużej firmie, która kiedyś była mała, wszystko zaczęło się od pomysłu, ale także od ludzi, którzy mieli udział w jego realizacji. Budowanie marki, która uzyska stabilną pozycję na rynku, zawsze wymaga czasu i polega głównie na inwestowaniu części zarabianych pieniędzy, aby zwiększać potencjał przedsiębiorstwa. Na początku, kiedy nie posiada się jeszcze bazy klientów, warto pomyśleć o stworzeniu efektu kuli śnieżnej, czyli podejmowanie w miarę jak najszerszych działań, które przyciągnął pierwszych klientów, zapewniają pierwsze przychody. To, jak zaczniemy w biznesie, ma duży wpływ, jak potoczą się jego dalsze losy.

Dodaj komentarz