Dlaczego tak trudno znaleźć miłość?

Dlaczego tak trudno znaleźć miłość?

Szukanie miłość w obecnych czasach nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W teorii poznanie drugiej osoby nie powinno być niczym trudnym. Codziennie każdego dnia w drodze do pracy czy do szkoły mijamy wiele osób i tak naprawdę wystarczy podejść i porozmawiać do człowieka, który zbudza nasze zainteresowanie. Niestety większość społeczeństwa ma z tym problem i w poszukiwaniu miłości schodzi do świata Internetu, który pogłębia tylko samotność człowieka i doprowadza do frustracji. Liczba kont na portalach randkowych pokazuje, jak bardzo człowiek pragnie mieć przy sobie drugiego człowieka.

W poszukiwaniu miłości

Poszukiwanie miłości przez Internet pokazuje powierzchowność człowieka, który stwierdza, że chciałby poznać konkretną osobą, sugerując się tylko zdjęciem. Nie wie jaka ta osoba jest, czy jej charakter oraz styl życia pasuje do naszego, ale i tak chce poznać. Wielu ludzi uważa, że piękne kobiety to dobre i mądre kobiety co jest wymysłem niemającym nic wspólnego z rzeczywistością. Dlatego też tak wiele osób, mimo że szuka miłości w Internecie, nie może jej znaleźć, ponieważ po spotkaniu okazuje się, że oprócz urody nie pasuje nam nic w tym człowieku. Aby być szczęśliwym z drugą osobą, należy pamiętać, że to wspólne cechy, które łączą ludzi, są receptą na szczęście. Jeśli jedna osoba uwielbia imprezować i nie przepuszcza żadnej okazji, a druga wręcz przeciwnie to nie ważne jak by się sobie podobali to i tak związek taki skazany jest po jakimś czasie na rozpad. Między innymi dlatego też jest tyle rozwodów, a związki są coraz krótsze.

Miłość – tak ciężko ją znaleźć

Do czasu kiedy między ludźmi dominuje namiętność, cechy charakter drugiej osoby nie jest tak istotnym czynnikiem w związku. Dopiero kiedy namiętność opada, okazuje się, że nie możemy kompletnie dogadać się z drugą osobą. Szukanie miłość stało się tak trudne, co wynika z czynników zewnętrznych, jak i otoczenia, w jakim funkcjonujemy. Każdy chce, aby jego wybory życiowe były dobrze postrzegane przez otoczenie, co pokazuje popularność mediów społecznościowych, w których każdy chwali się dosłownie wszystkim. Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór partnera/partnerki są stereotypy. Szukając miłości, nie szukamy kogoś z kim naprawdę, super nam się rozmawia, jesteśmy szczęśliwi w jej obecności, a osoby, która będzie pasowało do ściśle określonych norm społecznych, jakie zostały przyjęte, co widać po większości związków. Kobieta powinna być niższa, młodsza, szczupła oraz uległa, a mężczyzna wysoki, przystojny, wysportowany oraz zaradny. Stereotypy sprawiają, że człowiek poszukuje osoby idealnej. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że człowiek przełamuje stereotyp i decyduje na związek z osobą, która nie spełnia społecznych oczekiwań, czyli np. facet wiąże się ze starszą kobietą lub trochę wyższą od siebie. Lub kobieta wybiera młodszego faceta. Czasami zdarzają się sytuacje, w których człowiek poszukuje miłości w taki sposób, aby spełniała oczekiwania rodziny. Osoba taka chce, aby rodzina byłą dumna z tego, że córka ma faceta, który swoją osobą podnosi wartość i jakość życia córki. W dzisiejszych czasach kobiety poszukują miłości, która pozwoli im podnieść jakość swojego życia, odsuwając na bok własne szczęście.

Dodaj komentarz