Jak tworzyć wartościowy kontent pod SEO?

Jak tworzyć wartościowy kontent pod SEO?

Wartościowy kontent to coś, co nadaje mocy zamieszczanym w nim linkom. Wielu specjalistów SEO dobry kontent definiuje w sposób dla siebie wygodny, a nie w taki, który gwarantuje sukces w postaci pozycji. Stworzenie wartościowego tekstu wymaga spojrzenia na temat z perspektywy czytelnika, a nie twórcy. To, co dla nas wydaje się nieciekawe dla kogoś innego, może być ciekawe. Tematyka powinna oczywiście być zawsze jak najbardziej aktualna, czyli poruszać tematy, o których mówi wiele osób. W ten sposób zwiększamy szanse, że to, co napisaliśmy, będzie w kręgu zainteresowań potencjalnych użytkowników.

Wartościowe linki

Przykładową tematyką mogą być krypto waluty, które są bardzo popularne i praktycznie każe, chce się dowiedzieć, co to właściwie jest ten Bitcoin. Jeśli napiszemy tekst o Bitcoinie, na który będzie trafiało wiele osób, to automatycznie zwiększamy wartość linku w nim zamieszczonego. Jeśli posiadamy stronę z kilkudziesięcioma tekstami z dobrymi pozycjami w Google, możemy liczyć na efekty w pozycjonowaniu stron na podstawie takie zaplecze. Link niewartościowy to taki, który nie jest odwiedzany przez kogokolwiek, czyli zamieszczony na stronie lub podstronie, która nie generuje żadnego ruchu. Martwe podstrony z linkami pokazują, jak wiele tworzy się miejsc, które zanieczyszczają organiczne wyniki wyszukiwania. Tworząc tekst, należy pamiętać, że na samym początku nie ma on żadnej wartości. Nie ważne czy napisze go copywriter, czy profesor z 30-letnim doświadczeniem w danej dziedzinie. Tekst, który nie dociera do odpowiedniej liczby odbiorców, nie ma żadnej wartości, co wynika ze społecznego wzoru nadawania wartości.

Ocena wartości linków

W Google wartość oceniana jest całkowicie inaczej, niż robimy to my. Jeśli np.: utwór muzyczny się nam nie podoba, to oceniamy go jako słaby. Wspólną cechą człowieka i algorytmu Google odpowiedzialnego za linki i człowieka jest kierowaniem się w życiu efektem naśladowania innych. Google pokazuje w organicznych wynikach tylko to, co według popularności linków ma jakąkolwiek wartość. Nie zawsze to, co jest w TOP10, jest estetyczne i poprawne społecznie. To, co znajdzie się w TOP10, zależy głównie od tego, jak popularne linki prowadzą do takiego serwisu. W SEO nie liczy się liczba linków, a ich jakość. Czasami wystarczy 100 -200 linków, aby wypozycjonować stronę www na konkretne słowa kluczowe. Każdy, kto zajmuje się pozycjonowanie stron www, przekonał się, że koszt budowy porządnych zaplecz jest bardzo wysoki. Za ciekawy tekst należy zapłacić w granicach 200-300 zł. Samodzielne pisanie takich tekstów wiążę się z zatrudnieniem dziennikarza. W branży SEO, copywriterzy, którzy tworzą krótkie teksty o niczym, nie będą już mogli liczyć na taką liczbę zleceń jak jeszcze 2-3 lata temu. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co piszemy i dla kogo piszemy. Jeśli piszemy dla człowieka, to z czasem treść nabierze wartości. Jeśli piszemy tylko pod SEO, to tekst taki nigdy nie nabierze żadnej wartości. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, ile włożymy siebie w tekst, który tworzymy. Przyszłość SEO bez wartościowych linków opartych na dziennikarstwie może nie być taka różowa, jak mogłoby się wydawać.

Dodaj komentarz