Jak wybrać firmę do pozycjonowania swojej strony www?

Jak wybrać firmę do pozycjonowania swojej strony www?

Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się pozycjonowanie stron internetowych. W teorii większość z nich jest najlepsza oraz najskuteczniejsza. Usługodawcy w swoich ofertach przekonują, że klient zwiększy sprzedaż, a co za tym idzie dochody. W teorii nie wygląda to tak kolorowo, a dobry kontakt urywa się po podpisaniu umowy. Złe doświadczenia sprawiają, że klient przestaje wierzyć i zaczyna sprawdzać z kim ma do czynienia. Zatem jakie czynniki powinny być brane pod uwagę przy wyborze firmy pozycjonerskiej? Na co należałoby zwracać uwagę, podpisując umowę z firmą, która będzie pozycjonowała naszą stronę www?

Jasne warunki umowy SEO

Większość firm SEO w Polsce to jednoosobowe działalności gospodarcze, które większość zadań zlecają osobom lub podmiotom trzecim. Nie posiadają własnej produkcji, która mogłaby realizować na miejscu swoje zadania. W przypadku wprowadzenia strony w filtr nie ma możliwości wyciągnięcia odpowiedzialności z kogokolwiek. Dlatego też ważne jest, aby w umowie na pozycjonowanie stron www, był zapis, że firma nie może zlecać prac podmiotom trzecim. Daje to gwarancje, że jeśli jednoosobowa działalność będzie musiała samodzielnie pozycjonować lub kogoś zatrudnić. Zabieg taki wyeliminowałby z rynku podmioty, które nie przykładają się do egzekwowania od podmiotów, którym zlecili pracę, aby była wykonana sumiennie oraz w terminie. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość kontaktowania się nie tylko z działem obsługi klienta. Jeśli mamy jakieś wątpliwości to powinniśmy mieć możliwość szybko je rozwiać, bez czekania kilka dni na odpowiedz.

Wybór firmy pozycjonerskiej

Wybór firmy, która ma zajmować się pozycjonowaniem twojego strony www, nie powinien być oparty o czynnik najniższej ceny. Wiele jednoosobowych podmiotów świadczących usługi SEO robi to za niskie kwoty. Podpisują po 50 umów. Nie wykonują solidnie swojej pracy, ponieważ jest to za dużą liczbą klientów, aby samodzielnie nad tym pracować, a opłaty są za niskie, żeby komukolwiek to zlecić. Kwoty, jakie uzyskują za pozycjonowanie niewielkie agencje, nie pozwalają także na zatrudnienie pracownika, który zająłby się tym wszystkim. Dlatego tanie pozycjonowanie, to pozycjonowanie, które nie przynosi efektu, jeśli nie jest zachowana proporcja liczby klientów do zasobów ludzkich w firmie. Dobra firma pozycjonerska nigdy nie obsługuje większej ilości klientów, niż jest w stanie. Dlatego też małe agencje nie mają większych szans na pozycjonowanie większych firm z dużymi budżetami, co wynika z faktu, że nikt poważny nie powierzy np.: 300 tys. zł na kampanie jednoosobowej firm, która może szybko zniknąć z rynku. Windykowanie takiej agencji jest niemożliwe, ponieważ firma taka nie posiadała żadnego majątku. Oszuści internetowi, którzy żerują na naiwnych klientach, oferując niską cenę, która od zawsze była skutecznym wabikiem. Podpisywanie umowy na pozycjonowanie z agencją, która nie jest w stanie, ponieś ewentualnej odpowiedzialności za swoje błędy, jeśli doprowadziliby do bana czy filtra dużą, znaną markę.

Dodaj komentarz