Jakość ruchu na stronie www, a pozycjonowanie

Jakość ruchu na stronie www, a pozycjonowanie

Jakość ruchu generowanego na stronie www ma największy wpływ na to, czy ktokolwiek zdecyduje się na zakup produktu lub usługi. Dla właścicieli stron www oraz sklepów internetowych najważniejsze jest, aby sprzedaż była jak najwyższa. Dla agencji, które oferują usługi marketingu internetowego, liczy się jak najwyższa liczba odsłon serwisu. Wspólnym czynnikiem, którego nie rozumie ani klient, ani agencja jest brak sprzedaży. Dlatego też rośnie niechęć do usług marketingu, które mimo wielu negatywnych opinii spełniają swoją funkcję i generują sprzedaż sklepom internetowym.

Zła jakość ruchu

Przykładem złej jakości ruchu są serwisy informacyjne, które tagują tematykę, którą poruszają w danym dziale. Wszystkie artykuły związane np.: z Facebookiem tagowane są słowem: Facebook. Najmocniejsze serwisy w Polsce potrafią znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, co automatycznie generowało im ogromny ruch pozbawiony jakiejkolwiek wartości. Użytkownicy tacy przypadkowo trafiali na dany serwis, szybko z niego wychodząc. Na takie sztuczki bardzo często nabierają się reklamodawcy, którzy otrzymują wysokie statystyki odwiedzin serwisu, bez legendy jak długo czasu użytkownik spędza na stronie. Jest to dość istotne w kontekście pozyskania klienta na swój produkt lub usługę. Dlatego też liczba unikalnych odsłon serwisu nie zawsze przekłada się na jakość tego ruchu. Każdy właściciel strony www marzy o tym, aby na jego stronę wchodziły tylko osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z usługi lub zakupem. Dobór słów kluczowych to element, który ma największy wpływ na to, kto trafi na naszą stronę.

Słowa, które generują największy ruch

Dużym błędem jest pozycjonowanie strony www na słowa najbardziej konkurencyjne typu spodnie męskie, jeśli prowadzimy sklep z odzieżą męską. Słowo takie generuje największy ruch, lecz nie przekłada się na efekt biznesowy w postaci sprzedaży. Jak dobierać słowa kluczowe, aby przynosiły efekt klientowi? Najważniejszym wskaźnikiem jest czas spędzony przez użytkownika na stronie www. Jeśli użytkownik po wejściu na stronę od razu z niej wychodzi, to znaczy, że prezentowany przez Google wynik nie jest tym, czego szukał użytkownik. Każdy użytkownik jest inni, a co za tym idzie, jego preferencje odnoście poszukiwanego produktów, mogą się znacznie różnić od wyobrażeń sprzedawcy, czego szuka klient. Spodnie to produkt, który charakteryzuje się wieloma cechami takimi jak cena, producent, rozmiar, kolor, materiał, krój itp. Sugerując się tylko słowami kluczowymi, które mają największą liczbę wyszukiwani bez znaczenia czy odpowiadają oczekiwaniom klienta, jest ryzykowane. Jeśli sklep internetowy oferuje spodnie dżinsowe, to pozycjonowanie się na słowo spodnie, będzie bez wątpienia loteryjne. Pozycjonowanie stron www, które generuje tysiące bezwartościowych klików np.: w tekst na blogu, który miał tylko generować ruch, jest nieprzemyślaną strategią. Mało który klient decyduje się na długofalową współpracę z agencją, która nie stawia na jakość ruchu. Wysoka jakość ruchu sprawia, że klient jest w stanie generować zyski ze swojej działalności w sieci.

Dodaj komentarz