Kiedy pozycjonowanie stron www ma sens?

Kiedy pozycjonowanie stron www ma sens?

Sens pozycjonowania stron www jest, wtedy kiedy maksymalny potencjał słów kluczowych jest na poziomie min 100 tys. wyświetleń. Generując realnie 8%, osiągamy wynik, który pozwala firmie pozyskiwać klientów z sieci.

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych na kilka czy kilkanaście fraz jest stratą pieniędzy, ponieważ ich potencjał nie pozwoli na pozyskiwanie klientów z pozycjonowania. Wiele firm oferuje pozycjonowanie polegające na sprzedaży pakietów np.: 20, 40 czy 100 słów kluczowych. Niektóre firmy oferują pozycjonowanie na efekt np.: min 3-4 słów kluczowych co jest kompletnym absurdem z punktu widzenia biznesowego klienta. Jeśli pozycjonuje się 3 fraz z potencjałem 1000 wyświetleń, to generowany ruch nie przekroczy 150 kliknięć. Dlatego też klienci nie mogą mieć pretensji do firmy pozycjonującej, ponieważ jeśli pozycje zostały osiągnięte, to umową została zrealizowana. Pozycjonowanie jest aktualnie najtańszą i najskuteczniejszą metodą pozyskiwania klientów za pomocą Internetu. Istnieje oczywiście alternatywa dla pozycjonowania, jaką są kampanie linków sponsorowanych, lecz jest to dużo kosztowniejsze, a po wyczerpaniu budżetu nasza strona znika z pierwszych pozycji. Naturalne pozycjonowanie umożliwia zachowanie pozycji w Google przez dłuższy czas, bez ponoszenia kosztów np.: po zakończeniu współpracy z firmą pozycjonerską. Po zakończeniu pozycjonowania pozycje będę utrzymywałem się jeszcze przez kilka miesięcy. Prowadzenie sklepu www czy firmy usługowej bez obecności w TOP10 wyników wyszukiwania jest nie do końca przemyślane. Jeśli strona www czy sklep nie jest widoczny w Google, to oznacza, że w ogóle nie istnieje.

Profesjonalizm w pozycjonowaniu

Posiadanie strony www, o której nikt nie wie, jest pozbawione jakiejkolwiek logiki z punktu widzenia biznesowego. Opłacalność pozycjonowania wynika zazwyczaj z formy opłaty, jak i jakości świadczonych usług. W branży pozycjonerskiej jak w każdej innej można trafić na osoby nie kompetentne, które promują się jako specjaliści. Brak jakichkolwiek standardów w branży sprawił, że wiele osób zraziło się do pozycjonowania, ponieważ płacili za coś, co nie było wykonywane, ponieważ firma nie prowadziła żadnych działań pozycjonerskich. Firma, która obsługuje 50 czy 100 klientów, a ma 4 pracowników nie jest w stanie robić tego dobrze. To tak samo, jak by jeden prawnik prowadził 50 spraw jednocześnie. Biorąc pod uwagę, ile czasu wymaga wykonywanie tych czynności, nie jest możliwe, aby robić to dobrze. Niestety do wielu osób argument ten nie trafia, a po podpisaniu umowy mają pretensje, że nic się nie dzieje, mimo że upłynęło już kilka miesięcy od czasu podjęcia działań. Pozycjonowanie strony www czy sklepy Internetowego ma sens wtedy, kiedy jesteśmy gotowi podejść do tematu jako do inwestycji. Na początku nie zawsze się zwraca, ponieważ budowanie pozycji trwa czasami bardzo długo. Nie ma możliwości szybkiego zdobycia rynku, korzystając z usług SEO przez 5- 6 miesięcy. Aby zdobywać coraz większy zasięg, należy promować się na coraz to nosze słowa kluczowe, do momentu, kiedy wygenerowany ruch pozwoli osiągać zadowalający poziom sprzedaży oferowanych produktów/usług. Myślenie o pozycjonowaniu jako o czymś, co ma szybko zadziałać i przynieść nam kokosy jest błędnym założeniem.

Dodaj komentarz