Reklama w Social Mediach — Dowiedz się, czy warto ją stosować?

Reklama w social mediach jest obecnie jedną z podstawowych form promocji w sieci. Bardzo duża część osób chcąc promować się w internecie, nie wie do końca czy warto stawiać na reklamę w mediach społecznościowych oraz jakie dokładnie plusy ma taki rodzaj promocji. Reklama w social mediach jest jednak korzystna pod wieloma względami. W tym tekście przedstawiamy wszystkie pozytywne strony takiej reklamy oraz podpowiadamy, dlaczego warto korzystać z reklam tego typu, jeśli chcemy promować swoją markę.

Docieranie do odpowiedniej grupy docelowej i skuteczność

Pierwszym plusem reklamy w social mediach jest targetowanie, czyli docieranie do odpowiedniej grupy odbiorców. Uruchamiając promocje w sieci jednym z głównych elementów, jest dotarcie do takich osób, które z dużym prawdopodobieństwem skorzystają z naszej usługi. Programy reklamowe w social mediach dają nam możliwość dokładnego targetowania, czyli określania grupy docelowej odbiorców. Dzięki temu samodzielnie można określić wiele cech, jakie muszą posiadać odbiorcy reklamy. Mogą być to cechy związane z lokalizacją, wiekiem czy zainteresowaniami. W ten sposób emitujemy reklamę jedynie takim osobom, które mogą być potencjalnie naszymi klientami i są nią zainteresowane. Możliwość targetowania reklamy w social mediach zapewnia również większą skuteczność reklamy. Jeśli jest ona emitowana w gronie osób interesujących się daną tematyką, możemy liczyć na dużo większy odzew niż w przypadku promocji produktu w grupie przypadkowych osób.

Efektywne wydawanie środków na reklamę

Drugim plusem reklamy w social mediach jest efektywne wydawanie budżetu reklamowego. Oznacza to, że środki, jakie wydajemy na promocję w social mediach, są dobrze spożytkowane. Dzięki targetowaniu oraz wielu ustawieniom, płacąc za reklamę, mamy pewność, że trafia ona do odpowiednich osób, wygląda odpowiednio i jest wyświetlana w odpowiedni sposób. Dzięki temu każda wydana złotówka na promocję w social mediach daje bardzo wiele korzyści i duży zwrot. Wydając porównywane sumy na różne typy promocji w sieci, ta w social mediach będzie na czele zestawienia i przy pomocy określonej sumy będziemy mogli wygenerować największe możliwe zyski dla naszej marki.

Łatwość uruchomienia

Do plusów reklamy w social mediach z pewnością należy zaliczyć łatwość uruchamiania reklamy. Systemy reklamowe w mediach społecznościowych są dostępne dla wszystkich osób. Z tego też powodu są specjalnie tworzone, aby były proste w obsłudze i możliwe do obsługi przez osoby prywatne. Samo rozpoczynanie kampanii reklamowej jest dokładnie opisane w poradnikach poszczególnych portali społecznościowych. Dzięki temu reklamę taką możemy uruchomić szybko oraz komfortowo. Po jej stworzeniu, najczęściej wymagana jest jeszcze akceptacja i w ciągu kilku godzin od jej wgrania, zostaje wyświetlona na portalu.

Koszty, ceny i rozliczenia

Kolejnym plusem promowania się w social mediach jest strona finansowa. Z pewnością jest to ważny element dla wszystkich osób, które chcą reklamować się w sieci. Reklama w mediach społecznościowych jest niezwykle przyjazna w tym względzie. Chcąc rozpocząć promowanie się w taki sposób, nie musimy posiadać bardzo dużych sum pieniędzy. W wielu przypadkach reklamowane się jest możliwe w cenie już kilkunastu złotych. To duży plus zwłaszcza dla osób prywatnych promujących małe projekty niekomercyjne. Rozliczenia za takie reklamy również odbywają się na dogodnych warunkach. Przeważnie są to płatności w formie rachunku za wyświetlone reklamy, które możemy opłacić kartą płatniczą lub np. PayPalem. W niektórych przypadkach konieczna jest przedpłata, co również jest komfortowe i umożliwia świadome panowanie nad budżetem. Ostatnim aspektem finansowym są ogólne ceny reklamy. Różnią się one od siebie ze względu na portal społecznościowy, rodzaj reklamy czy aktualną cenę reklamy – ale ogólnie są to atrakcyjne i korzystne ceny dla reklamodawców. Bardzo często cena dotarcia do jednego odbiorcy jest niezwykle konkurencyjna do kosztów innych sposobów promocji np. influencer marketingu. Korzystając z reklamy w social mediach, możemy również samodzielnie jasno określać stawki maksymalne za wyświetlenie czy kliknięcie w link, co również jest niezwykle pomocne.

Elastyczne formy reklamy

Reklamując się w social mediach, do dyspozycji otrzymujemy bardzo wiele różnych form reklamy. Są to np. posty tekstowe, grafiki, video czy różnego rodzaju banery. Dzięki temu możemy w łatwy i komfortowy sposób przedstawić odpowiednio nasz produkt i przedstawić jego pełen potencjał. To bardzo ważny plus, gdyż w wielu przypadkach to właśnie odpowiednie zaprezentowanie danego produktu lub usługi sprawia, że klienci decydują się na skorzystanie z oferty. Jeśli zatem oferujemy produkty estetyczne, możemy prezentować je na zdjęciach, a jeśli funkcjonalne to na video itd. Każdy portal społecznościowy ma również swoje lokalizacje np. Facebook oferuje reklamę w skrzynkach odbiorczy lub w Marketplace. Dzięki temu możemy również wybrać najlepsze miejsce, w którym naszym zdaniem reklama przyjmie się najlepiej. Bardzo wiele form, lokalizacji i konfiguracji daje możliwość idealnego przedstawiona produktu, czego nie możemy zrobić w wielu systemach i strategiach reklamowych ze względu na sporo ograniczeń technicznych i tych dotyczących formy.

Duży zasięg reklamy

Bardzo ważnym plusem reklamy w social mediach jest bardzo duży zasięg naszej reklamy. W niektórych sytuacjach może to być kluczowy element, dla którego decydujemy się na taką promocję. Reklama w social mediach daje nierzadko możliwość docierania do bardzo dużej grupy osób. Na portalach typu Facebook czy Twitter możemy znaleźć bardzo liczne grupy osób — nawet te bardzo wąsko targetowane. Dzięki temu bez problemu dotrzemy do dużej ilości osób o konkretnych zainteresowaniach czy do tych, które spełniają wiele poszczególnych warunków. Przy reklamach innego typu jest to czasami niemożliwe lub bardzo trudne. Social media z uwagi na dużą liczbę użytkowników oferują zatem bardzo duże grupy odbiorców nawet przy wielu precyzyjnych wymaganiach. Dzięki temu będziemy mogli reklamować się swobodnie w grupie klientów np. w niszowej dziedzinie nieobawiający się o szybkie wyczerpanie odbiorców.

Artykuł powstał przy współpracy z Sotrender.com