Zielona Glinka Kambryjska

Zielona Glinka Kambryjska

Skąd pochodzi glinka kambryjska?

Zielona glinka Kambryjska jest jedną z najstarszych glinek na świecie, stworzona 500-600 milionów lat temu. Jest to produkt pochodzenia naturalnego, który wydobywany jest metodą odkrywkową z powłoki gliny mineralnej zlokalizowanej do 50 m pod ziemią. W glince zawarte są wszystkie potrzebne dla organizmu mikroelementy, do których możemy zaliczyć: krzem, fosfor, żelazo, wapń, magnez, potas, srebro, mangan, cynk, aluminium, miedz, kobalt, molibden. Do głównych składników glinki należy krzem, który występuje w krzemionkowych skałach, powstałych w wyniku procesu drewnienia roślin, w dużej mierze był to skrzyp, którego drewnienie miało miejsce w epoce paleozoiku.

Jakie są właściwości glinki kambryjskiej?

Ze względu na dużą zawartość korzystnych mikroelementów, glinka ma zbawienne właściwości. Działa oczyszczająco, przeciwzapalnie oraz dezynfekująco, dodatkowo usprawnia krążenie krwi i zwiększa tempo przemiany materii w skórze. Usuwa toksyny ze skóry oraz złogi tłuszczowe, działa leczniczo na stany zapalne skóry oraz wspomaga proces regeneracji naskórka. Jest też świetnym produktem do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, który odpowiada za redukcję zmarszczek sprawiając, że skóra jest wyraźnie odmłodzona.

Jakie może być zastosowanie glinki kambryjskiej?

Zielona glinka może być stosowana do różnych zabiegów. Wśród których możemy wymienić kąpiele, maseczki do ciała i okłady glinkowe oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Maska bardzo dobrze sprawuje się na wszystkich partiach ciała. Stosowana jest bezpośrednio na całe ciało oraz włosy przynosząc oczekiwane efekty. Polega na nałożeniu grubej warstwy masy glinkowej, a następnie odczekanie 20-30 min i spłukanie ciepłą wodą zastygniętą już warstwy glinki. Kąpiele na bazie glinki dostępne są w ofertach profesjonalnych salonów kosmetycznych, można je również samemu sporządzić w domowym zaciszu. Do ciepłej wody należy wsypać granulat glinki jednocześnie mieszając go aż się rozpuści. Gdy cząstki glinki opadną na dno wanny, wtedy można rozpocząć kąpiel, której zalecany czas jest od 15 do 30 minut.